Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku OSP RP (2023)

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży oraz twórców amatorów. Prace oceniane są w 5 grupach wiekowych (przedszkola, kl. I-IV i kl. V-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe). Warto wspomnieć że jest to aktualnie jedyny taki konkurs ogólnokrajowy.

Informuję iż tegoroczna edycja konkursu odbędzie się przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w związku z 100-leciem istnienia i działalności Lasów Państwowych.

W związku z powyższym prace z akcentem odnoszącym się do zagadnienia ochrony środowiska i klimatu będą mile widziane. Zachęcamy by uczestnicy w swoich pracach uwzględnili temat:

„Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat.”

Nie jest to hasło przewodnie z uwagi na już trwający konkurs.

Poniżej obowiązujący regulamin i karta zgłoszenia.