Herb

Szukamy dawcy szpiku


Mam na imię Ola, mam 42 lata. Do listopada 2020 roku moje życie było kolorowe, mając męża Grzegorza, cudowne dzieci Klaudię i Igora oraz dobrą pracę. Niestety zachorowanie na Covid 19, a potem przedłużająca się diagnostyka wyczerpały moje kolory. Po walce z systemem, przeprawą pomiędzy szpitalami, niezliczoną ilością badań nadeszła prawidłowa diagnoza 3 lutego 2021r. – ostra białaczka limfoblastyczna z obecnością genu Philadelphia. Wystąpienie tego chromosomu w ostrej białaczce limfoblastycznej niestety oznacza gorsze rokowania.

Ola

Mój świat się zatrzymał i stał się jednokolorowy – czarny. Moja rodzina, przyjaciele, znajomi dają mi siłę do walki z chorobą i chcę żeby kolory powróciły do mojego życia. Chcę cieszyć się każdym dniem, każdą czynnością, przytulić najbliższych i zapomnieć o chorobie. Niestety przez nieszczęśliwy początek i spore opóźnienie w diagnostyce czasu jest bardzo mało, a w przypadku białaczki czas działa na niekorzyść. Obecnie jestem poddawana chemioterapii, ale jedyną szansą na powrót do zdrowia jest dla mnie przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Szpiku nie pobiera się z kręgosłupa jak myśli większość osób, ale w 85 % z krwi obwodowej a w 15% z talerza kości biodrowej. Szczepienie przeciwko COVID-19, tak jak inne szczepienia, nie ma wpływu na bycie potencjalnym dawcą szpiku.

Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku! Wejdź na stronę internetową DKMS: http://ola-wolski.pl/

Daj mi szanse i innym chorym na odzyskanie kolorów życia! Może to właśnie na Ciebie czekam!?